ایمنی کودک هنگام سفر

در این بخش به مواردی در هنگام سفر با خودرو یا هواپیما خواهیم پرداخت و به نیاز های اولیه که به شما و کودک کمک خواهد کرد خواهیم پرداخت.

سفر با هواپیما

در سفر با هواپیما معمولا چون وسایل کودک بسیار زیاد است و خود والدین هم وسایلی برای سفر دارند و پرواز همیشه با محدودیت های وزنی همراه است بسیاری از والدین به اشتباه وسایلی را با خود میاورند که مشکلاتی را برای خود و کودک بوجود می آورد.

اولین چیزی که شما بسیار باید دقت کنید همراه داشتن وسایل خواب برای کودک است

بسیاری از کودکان هنگام خواب نیاز به عروسک یا وسیله شخصی که علاقه دارند و عادت کردن با آن بخوابن دارند.همراه داشتن کتاب مورد علاقه .لباس راحت برای کودک

همراه داشتن وسایل جویدنی

در هواپیما گرفتگی گوش رخ می دهد و کودک اگر اولین بار باشد که با هواپیما سفر می کند از این موضوع بسیار می ترسد.جویدن آدامس یا پاستیل بسیار به او در رفع این موضوع کمک میکند.

حمل نکردن وسایل حجم

پوشک بسیار حجیم است بهتر است چند عدد فقط برای مسافتی که در سفر هستید تا رسیدن به هتل یا محل اقامت همراه داشته باشید و بعد در کشور یا محل مورد اقامت تهیه بفرمائید

در صورت داشتن حساسیت های غذا یا مصرف دارو

بسیار به این نکته دقت کنید گاهی برخی کودکان از حساسیت های غذا برخوردارند حتما اگر غذا خواسی یا داروی خواصی مصرف می کنند همراه داشته باشید.

وسایل مورد نیاز والدین

دقت کنید که نداشتن استرس والدین به صورت غریزی به کودکان کمک می کند تا آرامش بیشتری داشته باشند.پس حتما وسایل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید که دچار استرس یا خستگی بیش از حد نشوید که این مستقیم بر کودک تاثیر گذار است.به خاطر داشته باشید در سفر شما هم باید لذت ببرید.اما از بردن وسایل و لباس های بیش از حد خودداری کنید و نسبت به زمان سفر وسایل مورد نیاز همراه داشته باشید.

اسپره های گزیدگی

حتما اگر در فصل گرما سفر میکنید پماد یا اسپره گزیدگی حشره تهیه نموده و همراه خود داشته باشید تا در صورت گزیدگی از آن استفاده نمائید.همچنین پماد یا اسپره دور کننده حشره یا دستبند دور کننده حشره گزینه بسیار مناسبی برای سفر است.

وسایل سرگرمی سبک

در مواقعی در سفر نیاز است کودکان خود را در محل اقامت سرگرم کنند لذا داشتن لپ دست برای نقاشی و گزراندن زمان بسیار می تواند کمک کند تا کودک سرگرم شده و شما بتوانید به کارهای دیگر بپردازید

سفر با خودرو

سفر با وسیله نقلیه معمولا امکان حمل وسایل بیشتر را می دهد اما نکاتی وجود دارد که می تواند به ایمنی کودک و آسایش والدین کمک کند که در زیر به بخشی از آن می پردازیم.

داشتن وسایل نظم دهی خودرو

نظم دهنده خودرو و کاور پشت صندلی و وسایلی از این دست به شما کمک می کند تا وسایل پرمصرف کودک را در دسترس داشته و همچنین از پراکنده بودن در خودرو جلوگیری نمائید.

نسبت به لوازم ضروری کاور پشت صندلی انتخاب نمائید

طبیعی است که کودکان بسیار وسایل مختلف دارند و دوست دارند همراع خود داشته باشند اما حتما در نظر داشته باشید وسایل بیش از حد در اتاق خودرو و پراکندگی وسایل می تواند هنگام ترمز کردن بسیار خطرناک باشد.

لذا نسبت به وسایل ضرئری کاور پشت صندلی خودرو را انتخاب نمائید.

تمیز نگداشتن خودرو

با توجه که ممکن است غذا و آب در خودرو به کودک داده شود ختما به پاکیزگی خودرو خود اهمیت دهید در طول سفر.

وسایل سرگرمی

به دلیل ترافیک یا طولانی بودن مسیر همراه داشت وسایلی ماننده لپ دسک هایا سفتی که کودکان بتواند در صندلی خودرو مشغول نقاشی شوند و زمان سپری نمایند توصیه می شود.این مسئله به شما در آرامش بیشتر کمک می کند.

طی سفر زمان هایی برای استراحت در نظر بگیرید

مسیر های طولانی موجب خستگی و بی حوصله گی کودک می گردد توقف و قدم زدن چند دقیقه ای در مسیر به شما در آرامش کودک کمک می کند.

بستن کمربند ایمنی

حتما فراموش نشود کودک در سفر سعی می کند کمربند خود را باز کند یا از صندلی کودک به پایین بیاید. لطفا دقت نمائید به کودک آموزش دهید که حتما باید کمربند را بسته نگه دارد بسیار مهم است ،حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.سفر برای لذت برند است و خاطره تلخ می تواند مشکلات بسیاری برای خانواده شما بوجود آورد لذا بستن کمربند ایمنی رابطه مستقیم با تصادف های جبران ناپذیر دارد.با در نظر گرفتن زمان های استراحت می توان به کودک آموخت همیشه کمربند های صندلی خودرو باید بسته باشد.

FA
EN FA