ایمنی در تغذیه کودک

در اینجا ما به لوازم ایمن تغذیه و وسایلی که به تغذیه کودک کمک می کند می پردازیم

  • تمامی ظروف کودک باید فاقد مواد مضر BPA باشد
  • قابلیت شستشو در ماشین ظرفشوئی داشته باشند
  • طراحی مناسب و ارگونومیک داشته باشد
  • رنگ بندی جذاب داشته باشد

ظروف نگهدارنده غذا

ظروف دارای مکنده

لیوان هایی مناسب سن

ظروف نگهدارنده غذا

این گونه ظروف به شما در ذخیره غذا برای استفاده مجدد کمک میکند.دقت به فرمائید بعد از نگهداری در فریزر مواد غذایی به راحتی از ظرف خارج نمی شود لذا بسیار مهم است ظروف دارای طراحی باشد که به راحتی بتوان مواد غذایی را از آن خارج نمود.

ظروف دارای مکنده

کودکان هنگام غذا خوردن مشغول جنب جوش می شوند و ممکن است ظروف خود را از صندلی غذاخوری به پایین بیندازند.ظروف غذاخوری دارایه مکنده به سینی صتدلی غذاخوری و میز به صورت باکش میچسبد و میتوان از واژگون شدن ظرف جلوگیری کند.

برای نگهداری پستانک و لیوان و دندان گیره ….

می توان از بند اسباب بازی هایا سیفتی برای جلوگیری از افتادن این وسئیل استفاده نمود

لیوان های مناسب سن

برای انتخاب لیوان باید از مطالب بر روی بسته بندی با دقت استفاده نمود.بسته بندی استاندارد سن مناسب برای لیوان را بر روی خود دارد همچنین اطلاعاتی در خصوص حجم و نوع پلاستیک اسنفاده شده و قابلیت شستشو را دارد.

برای خارج از خانه باید از قمقمه یا لیوان های ضدچکه استفاده نمود تا حمل و نقل محصولات باعث خروج مایع از لیوان نشود.برای منزل از لیوان هایی که سری نرم دارند بیشتر باید استفاده نمود و اینکه آب با برعکس شدن از آن خارج می شود یا خیر گذینه اصلی نباشد.

خارج از خانه کودک به اندازه منزل نیار به نوشیدنی ندارد و همچنین زمان زیادی نیرون از منزل را سپری نمی نماید.پس باید دقت نمود لیوان ها طوری طراحی شده باشد که خروجی آب مناسب باشد و نگهداشتن لیوان برای کودک آسان باشد.

نمونه ای از قمقه

لیوان با درب تاشو

FA
EN FA